קבלן בניין עם תעודות

כאשר אתם רוצים לרכוש דירה, אתם רוצים לבחור קבלן בניין מומחה בתחומו, אמין וכזה שעומד בזמנים. עד לפני כמה שנים לא היה פיקוח על תחום הבנייה ואליו פלשו גם גורמים בלתי מקצועיים. הם התחילו בתור חברות שיפוצים ומהר מאוד הפכו על דעתם לקבלני בנין. לא רק שזה לא חוקי, זה מסוכן.

קבלן הרשום בפנקס הקבלנים, חייב להיות בוגר לימודי הנדסאות, בנוסף הוא צריך לעבור הכשרה רשמית, להיות לפחות עם ניסיון של 5 שנים וכן לעבור מבחן רשמי בהצלחה. באתר האינטרנט של משרד הבינוי והשיכון יש רשימה מעודכנת של כל הקבלנים הרשומים. אם מישהו מנסה לבנות לכם בית, הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות הוא לבדוק אם הוא קבלן רשום ואם הוא עובד עם חשמלאים מוסמכים.

כאשר מדובר ברכישה של בתים פרטיים למכירה, בדקו אם אכן ביצע אותם קבלן רשום. גם דירות יד ראשונה או בנייה ציבורית חייבות להיעשות ע"י קבלנים רשומים.

קבלני בניין בדרום

הדרום פורח וזוגות צעירים רבים ובעלי משפחות, רוכשים בתים פרטיים למכירה בפרויקטים בקרית מלאכי. יש פרויקט בשם גינות אמרי, הקמה ע"י חברה יזמית של קבלני בניין בדרום, שמקימים שכונה של קוטג'ים יוקרתיים בתוך אזור מתפתח שיזכה לתנופה, להקמה של פארקים ציבוריים וחיי תרבות עשירים. השכונה מוקמת על מה שהיה בעבר בסיס קסטינה המיתולוגי שהתפנה. הבתים צופים אל ריאות ירוקות וכפריות, האוויר הכי בריא. מרחק נסיעה של 20 דקות מתל אביב, אפשר לחיות את החלום. זוהי עיר הקרובה לעורקי התחבורה, לרכבת ואפשר להגיע אליה בקלות מכל פריפריה. ולא רק זה.

יש פרויקט נוסף בשדרות, בתים פרטיים למכירה מטעם קבלן בניין – חברה מקצועית שעובדת כבר שנים באמינות ומקצועיות. לשכונה קוראים "אחוזת בארי" וייבנו בה קוטג'ים מאוד יוקרתיים, עם מפרט משובח לכל אחד. כל קוטג' בן 5 חדרים עם איכות חומרי הגלם הכי גבוהה, עיצוב וגמר חלומיים. לכל קוטג' שתי חניות צמודות. 

באזור ייבנו גני ילדים, פארקים ציבוריים, מרכזי תרבות ועוד.

קונים דירה רק בחברה של קבלן רשום

הרישום של קבלן בפנקס הקבלנים, מעיד על ההסמכות המקצועיות שלו. כאשר מדובר בחברה קבלנית ותיקה, זו הכתובת ממנה כדאי לכם לרכוש דירות יד ראשונה או בתים פרטיים למכירה. כאשר החברה הזו רשומה בפנקס הקבלנים, זוהי ערובה לאיכות החברה ולחוקיות שלה. חשוב לומר כי ניסיון הוא אחד הפרמטרים הכי חשובים בהרמה של פרויקט בנייה. מוטב שתרכשו בית פרטי או דירה מחברה שיודעת לבצע פרויקטים כאלה במהירות ובאיכות, עם כמה שפחות ליקויי בנייה. 

יש עבודות בנייה שחייבות להיעשות רק ע"י קבלן רשום בלבד. זה קשור להיקף הבנייה, לתוספות שצריך הפרויקט למורכבות של עבודות מיוחדות. לניסיון, לצוות ולחברה יש חשיבות והיא באה לידי ביטוי באיכות של הפרויקט ובביצוע.

ככה בוחרים קבלני בנין בדרום

אם אתם מחפשים דירות מיד ראשונה או בתים פרטיים בדרום, עקבו ברשת אחר חברות קבלניות רשומות שיש להם אתר. באתר הזה תוכלו לדעת מהם הפרויקטים של החברה המומלצת הזו, מה אומרים עליה לקוחות שלה, ומהן חוות הדעת עליה. 

היום הכול שקוף. אנו חיים בעידן בו שום חברה קבלנית לא יכולה להסתתר. אם יש נגדה למשל תביעות, או אם היא חלילה עומדת לפשוט את הרגל, אתם תדעו את זה ממאגר המסמכים המשפטיים שברשת. תוכלו ללמוד עליה ממה שיהיה רשום עליה, להשוות את מחירי הדירות שלה ולקבל מושג האם כדאי לעשות אתה עסק. היום זה הרבה יותר קל מתמיד.

עשוי לעניין אותך גם: צמודי קרקע | בתים פרטיים למכירה | בניינים למכירה | דירות יד ראשונה

קבלן בניין – מה זה?

קבלן בניין הוא האדם המפקח על עבודות בנייה שונות בהתאם לתחום שבו התמחה. תהליך הבנייה הוא תהליך ארוך ומורכב, ולכן יש צורך בפיקוחו של קבלן מקצועי אשר ידאג ללוח זמנים תקין, יפקח על העובדים ויעמוד בקשר עם הלקוח, האדם שהזמין את עבודות הבנייה. על כן, חשוב לבחור אדם מקצועי ואמין שיוכל לסייע לכם בעבודה וללוות אתכם בכל התהליך המורכב.

קבלן בניין לפי סוגים

ישנם סוגים שונים של קבלני בניין. אלה כמה מבין הנפוצים יותר הפועלים בענף הבנייה בארץ:

  • קבלן הריסה – קבלן בניין זה פועל כאשר יש צורך להרוס בניינים על מנת לבנות במקומם בניינים חדשים, או כשיש צורך ליישר קרקע לבנייה. 
  • קבלן שלד – תפקידו של קבלן זה הוא לבנות את הבסיס לבניין, החלק ה"גרמי" שלו. 
  • קבלן עד מפתח – קבלן שהוא גם יזם. קבלן זה אחראי על תיאום עבודות הבנייה בין אנשי המקצוע לבין הלקוחות. 

מעבר לכך, קבלן הבניין מבצע מגוון רחב של עבודות בהתאם לצורך. כאשר אתם בוחרים קבלן לעבודה מסוימת, ודאו כי זהו תחום העיסוק שלו. 

הקבלן שאחראי על תמ"א 38

תמ"א 38 הן צמד מילים שהפכו לשגורות מאוד בפינו. אנו שומעים בחדשות על הצורך להתגונן מפני רעידת אדמה חזקה אשר פוקדת את ישראל כל 100 שנים בקירוב. היות שמרבית הבתים בישראל אינם מוגנים מפני הרעידה והיות שרוב נזקי רעידת האדמה נגרמים כתוצאה מבנייה לקויה, יש צורך לחזק את המבנים מפני הרעידה. וכאן תמ"א 38 נכנסת לתמונה. תכנית המתאר הארצית של הממשלה כוללת יישום פעולות שונות לצורך חיזוק הבניינים.

חיזוק בניינים לפי תמ"א 38 – מה זה אומר?

קבלן בניין מקצועי מציע שורה ארוכה של תיקונים שנועדו לחזק את הבניין שבו אתם גרים:

  • הוספת מבנים שנועדו לחזק את המבנה: ממ"ד, מרפסת או מעלית.
  • הרחבת שטחן של הדירות.
  • הרחבת שטח של עד 25 מטר מרובע עבור כל דירה. 
  • חידוש החנייה או שיפוץ.

קבלן בניין מקצועי ידאג לבחון את הבניין שלכם לעומק ולהציע תיקונים חיזוקים. במקרה שבו לא ניתן יהיה לחזק את הבניין, הוא עשוי להיות מועבר לתכנית פינוי בינוי. כלומר, הריסת הבניין ובניין אחר במקומו. בדרך כלל התכנית נוגעת לבניינים ישנים שנבנו הרבה לפני שנת 1980, השנה שבה החלו לבנות בניינים העומדים בתקן לעמידות בפני רעידת אדמה. 

מה כדאי לבדוק כאשר בוחרים קבלן בניין

בחירת קבלן בניין היא אחת הבחירות החשובות יותר שתעשו בחייכם. מכיוון שההוצאות עבור הבנייה הן הוצאות לא קטנות, חשוב לחשוב פעמיים לפני שיוצרים קשר עם הקבלן. בשלב הראשון יש צורך לברר לגבי האישור שלו ואם יש לו הסמכה לעבוד כקבלן בניין. בשלב השני חשוב לאסוף המלצות על הקבלן ולבדוק את האמינות שלו. כמו כן, יש לוודא שהקבלן עומד בכל התנאים הנחוצים על מנת להתחיל בבנייה – חוזה העסקה, עבודה לפי התקן ועוד. ולבסוף, זמינות גבוהה של הקבלן לא תסולא בפז וחשוב שתהיה כימיה טובה בינכם לבינו. אחרי הכול, אתם והקבלן עומדים לעבוד יחד במשך תקופה ארוכה. אז כדאי כבר עכשיו לפנות לקבלן שיודע לתת שירות אדיב ואמין. 

באילו חומרים משתמש הקבלן?

אחת השאלות המשמעותיות העולות על הפרק בעת בחירת קבלן בניין היא איכות החומרים שבהם הוא משתמש לצורך הבנייה. בימינו מרבים להשתמש, בין השאר, בחומרים ירוקים שאינם רעילים לסביבה. 

מעוניינים לדעת עוד על חומרי בניין? מחפשים חברה איכותית שתעזור לכם בתחום הבנייה? פנו עכשיו לחברת איגוד השיפוצים וקבלו את השירות המתאים לכם ביותר. 

סגירת תפריט