נכסים מניבים להשקעה - תקראו את זה לפני שאתם משקיעים

דירה בבוקרשט, משרד בבאר שבע או מסעדה ברוטשילד. כולם רוצים דבר אחד. תשואה גבוהה במינימום השקעה. חושבים על נכסים מניבים להשקעה? תקראו את זה

נכסים מניבים להשקעה הם למעשה נכסים להשקעה הנושאים תשואה ומספקים הכנסה כספית קבועה, נוסף על ערכם ההוני. כך לדוגמה, אדם שקנה משרד בעפולה ומשכיר אותו תמורת 1,500 ₪ בחודש נהנה מתשואה קבועה קבועה ולמעשה מחזיק בנכס נדל"ני מניב. בנוסף על כך, למשרד בו הוא מחזיק יש ערך הוני שעולה עם הזמן בהתאם לביקוש בסביבה ולמצב השוק.

תחת ההגדרה של נכסים מניבים להשקעה נכללים נכסי נדל"ן למגורים, נכסים לצרכים מסחריים כמו חנויות, תחנות דלק, בתי מלון, חניונים ועוד.

למי כדאי להשקיע בנכס מניב?

השקעה בנכסים מניבים נפוצה במיוחד בקרב משקיעים פרטיים בעלי הון קטן יחסית. משקיעים אלה נעזרים בעקרון המנוף הפיננסי שמאפשר להם למנף את ההון שלהם למספר השקעות גדולות יותר. איך זה עובד? המשקיע משתמש בהון עצמי מועט יחסית, ורוכש נכסים באמצעות מימון. המינוף מאפשר לו להתחיל פרויקט גדול יותר באמצעות הלוואות, לשפץ, למצוא שוכרים ולהוביל את הנכס לרווחים והכנסות קבועות בהמשך.

איך בוחרים נכסים מניבים להשקעה?

אחד השיקולים החשובים בבחירת נכס להשכרה הוא היחס בין עלות הקנייה לבין שכר הדירה הצפוי. במילים אחרות, חשוב לבדוק לעומק מהי התשואה הצפויה להתקבל מהנכס. עליכם לחשב בתוך כמה זמן תוכלו להחזיר את ההשקעה, כמה משכנתה תצטרכו להחזיר והאם ההשקעה תוכל להחזיר עצמה בטווח הנראה לעין. מקובל לדבר על תשואה ממוצעת של 4-5% לדירה ועל 7-9% לנכס מסחרי, אך חשוב להבין שהמספרים עשויים להשתנות וכל מקרה לגופו.

מה חשוב לבדוק לפני שקונים נכס להשקעה?

לפני שאתם קונים נכסים מניבים להשקעה עליכם לבחון מספר פרמטרים מרכזיים:

  • נגישות – נכס מניב הוא נכס שאפשר להשכיר בקלות במחיר גבוה כמו שאפשר למצוא באיזורים מסוימים בהשקעה של נדל"ן בארצות הברית, לכן אם הנכס לא נמצא במיקום נגיש לא כדאי לכם לקנות אותו. נכס שנמצא בקירבה לכבישים ראשיים, תחנות רכבת ועורקי תחבורה ציבורית הוא נכס עם סיכויים טובים יותר.
  • סביבה – מצד שני, שימו לב שהנכס שבחרתם לא נמצא בסביבה בעייתית. תחבורה היא דבר חשוב, אבל אם חלונות הנכס פונים לפסי רכבת או לכביש ראשי ערך הנכס יפחת משמעותית.
  • גודל – יכול להיות שמצאתם דירת 8 חדרים במחיר מציאה, אבל יהיה מאוד קשה להשכיר דירה כזו.
חזרה אל קבלני בניין בדרום – יעו בניה והשקעות בע"מ

נכסים מניבים להשקעה 

בשנים האחרונות משקיעים אנשים לא מעט כסף לא בבורסה ולא בערוצי שוק ההון, אלא דווקא בנדל"ן. נכסים מניבים להשקעה עשויים להכניס לכם כסף מדי חודש, בלי שום מאמץ מיוחד. מה שדרוש הוא להשקיע בתבונה בנכס ראוי ושווה, אשר באמת יניב כמצופה.

אם אתם מתעניינים בתחום של השקעות נדל"ן, אתם בוודאי מכירים כבר המושג "נכס מניב". אין היום צעיר שלא מתעניין ברכישת נכס שכזה, כדי להבטיח לעצמו הכנסה קבועה וחודשית במינימום מאמץ. 

נכס מניב יכול להיות בניינים למכירה, נכס למגורים או נכס מסחרי. יש נכסים מסחריים כמו חנויות, מפעלים, מחסנים ועוד ויש כמובן את שוק המגורים. הרווחים בכל נכס מניב משתנים מנכס לנכס ומאזור לאזור.

נכס כזה יכול להוות מקור השקעה מניב וחיובי, אבל לפני שאתם רוכשים אחד כזה, אתם חייבים ללמוד דבר או שניים בתחום כדי לא לקנות חתול בשק.

 

יש קורלציה בין הסיכון להכנסה

יש קורלציה ברורה בין הסיכון בתחום רכישת נכסים מניבים להשקעה לבין ההכנסה העתידית. אם אתם רוכשים בניינים למגורים באזור מתפתח, במקום שידוע כי הולכת לקום בו תשתית של פארקים וגנים ובתי ספר והוא הולך להיות מקום מגורים נדרש, אז העסקה שלכם יכולה להיות מצוינת. מה שנדרש מכם זה לעשות את מה שכל אדם עושה לפני שהוא קונה משהו- לבדוק, או להתייעץ עם מומחים בתחום. 

גם נכסים מניבים מסחריים יכולים להניב תנובה יפה בכל חודש, וכמובן דירות להשכרה שיש לכם ארחי שרכשתם בניינים למכירה כאמור באזור שמחירי השכירות בו עשויים לעלות והדירות בו עשויות להיות מבוקשות מאוד. 

 

מה יוצא לכם מכסף בבנק?

הריבית שהבנקים נותנים לכם על כספים, הם כאין וכאפס לעומת ההכנסות הצפויות לכם מנכסים מניבים. הדבר החשוב הוא שתעשו את העסקאות שלכם באחריות, תוך ייעוץ משפטי וכלכלי שוטף. יש בארץ כמה חברות בנייה בדרום, עם שם ומוניטין של עשרות שנים שבונות היום שכונות מגורים בכל מיני מקומות בדרום כמו שדרות וקריית מלאכי. אתם יכולים ללכת על בניינים למכירה בדרום לחפש נכסים מניבים להשקעה, תוך התקשרות רק עם חברה ששמה הולך לפניה, שהיא קיימת הרבה שנים ושיש לה גב כלכלי חזק.

זה יכול להבטיח לכם, שכל השקעה שלכם תהיה מניבה, שהפרויקטים בהם תשקיעו יושלמו במלואם ושבסופו של דבר תוכלו לקבל הכנסות מההשקעות שלכם, הכנסות מניבות ויפות הרבה יותר מהריבית שהייתם מקבלים בנק. 

 

סגירת תפריט