נכסים מניבים להשקעה - תקראו את זה לפני שאתם משקיעים

דירה בבוקרשט, משרד בבאר שבע או מסעדה ברוטשילד. כולם רוצים דבר אחד. תשואה גבוהה במינימום השקעה. חושבים על נכסים מניבים להשקעה? תקראו את זה

נכסים מניבים להשקעה הם למעשה נכסים להשקעה הנושאים תשואה ומספקים הכנסה כספית קבועה, נוסף על ערכם ההוני. כך לדוגמה, אדם שקנה משרד בעפולה ומשכיר אותו תמורת 1,500 ₪ בחודש נהנה מתשואה קבועה קבועה ולמעשה מחזיק בנכס נדל"ני מניב. בנוסף על כך, למשרד בו הוא מחזיק יש ערך הוני שעולה עם הזמן בהתאם לביקוש בסביבה ולמצב השוק.

תחת ההגדרה של נכסים מניבים להשקעה נכללים נכסי נדל"ן למגורים, נכסים לצרכים מסחריים כמו חנויות, תחנות דלק, בתי מלון, חניונים ועוד.

למי כדאי להשקיע בנכס מניב?

השקעה בנכסים מניבים נפוצה במיוחד בקרב משקיעים פרטיים בעלי הון קטן יחסית. משקיעים אלה נעזרים בעקרון המנוף הפיננסי שמאפשר להם למנף את ההון שלהם למספר השקעות גדולות יותר. איך זה עובד? המשקיע משתמש בהון עצמי מועט יחסית, ורוכש נכסים באמצעות מימון. המינוף מאפשר לו להתחיל פרויקט גדול יותר באמצעות הלוואות, לשפץ, למצוא שוכרים ולהוביל את הנכס לרווחים והכנסות קבועות בהמשך.

איך בוחרים נכסים מניבים להשקעה?

אחד השיקולים החשובים בבחירת נכס להשכרה הוא היחס בין עלות הקנייה לבין שכר הדירה הצפוי. במילים אחרות, חשוב לבדוק לעומק מהי התשואה הצפויה להתקבל מהנכס. עליכם לחשב בתוך כמה זמן תוכלו להחזיר את ההשקעה, כמה משכנתה תצטרכו להחזיר והאם ההשקעה תוכל להחזיר עצמה בטווח הנראה לעין. מקובל לדבר על תשואה ממוצעת של 4-5% לדירה ועל 7-9% לנכס מסחרי, אך חשוב להבין שהמספרים עשויים להשתנות וכל מקרה לגופו.

מה חשוב לבדוק לפני שקונים נכס להשקעה?

לפני שאתם קונים נכסים מניבים להשקעה עליכם לבחון מספר פרמטרים מרכזיים:

  • נגישות – נכס מניב הוא נכס שאפשר להשכיר בקלות במחיר גבוה כמו שאפשר למצוא באיזורים מסוימים בהשקעה של נדל"ן בארצות הברית, לכן אם הנכס לא נמצא במיקום נגיש לא כדאי לכם לקנות אותו. נכס שנמצא בקירבה לכבישים ראשיים, תחנות רכבת ועורקי תחבורה ציבורית הוא נכס עם סיכויים טובים יותר.
  • סביבה – מצד שני, שימו לב שהנכס שבחרתם לא נמצא בסביבה בעייתית. תחבורה היא דבר חשוב, אבל אם חלונות הנכס פונים לפסי רכבת או לכביש ראשי ערך הנכס יפחת משמעותית.
  • גודל – יכול להיות שמצאתם דירת 8 חדרים במחיר מציאה, אבל יהיה מאוד קשה להשכיר דירה כזו.
חזרה אל קבלני בניין בדרום – יעו בניה והשקעות בע"מ
סגירת תפריט