בתים צמודי קרקע בישראל

קוטג' עם גינה הוא החלום הגדול של המשפחה הישראלית, ואפשר לחשוב על סיבות רבות לכך.

בתים צמודי קרקע - על מה מדובר בעצם?

צמוד קרקע הוא כינוי לבית מגורים בעל קומה אחת, שתיים או שלוש, בו תתגורר משפחה אחת בלבד, ובצמידות לו תהיה גם גינה. כאשר מדברים על בתים צמודי קרקע בדרך כלל חושבים על בתים ביישובים, קיבוצים ומושבים, אולם גם בערים ניתן למצוא לא מעט בתים צמודי קרקע.

למה עדיף לגור בקוטג'?

כאשר חושבים על צמוד קרקע, חושבים על הגינה והמרחבים – אולם היתרון המשמעותי ביותר של קוטג' הוא הפרטיות. כאשר גרים בבניין משותף נמצאים בסמיכות רבה מאוד לשכנים. שומעים אותם צועקים על הילדים מבעד לקיר, ומתעוררים איתם בבוקר. בבית פרטי אתם נמצאים במרחב שלכם, ופוגשים את השכנים רק מעבר לגדר – או ברחוב.

סוגי בתים צמודי קרקע

מקובל לדבר על 3 סוגים של בתים צמודי קרקע:

  • קוטג' חד משפחתי הוא בית צמוד קרקע בו גרה משפחה אחת.
  • קוטג' דו משפחתי הוא בית החולק קיר משותף עם בית נוסף. בתים דו משפחתיים נפוצים ביישובים, והם נבנים בדרך כלל במקביל על ידי אותו הקבלן. בחלק מהמקרים ניתן למצוא חצי בית דו משפחתי שנבנה, ואחרי שנים מתווסף לידו החצי השני, על ידי קבלן אחר.
  • קוטג' טורי הוא בית צמוד קרקע המהווה חלק מקומפלקס שלם בו לפחות 3 בתים הצמודים זה לזה.

האם חלום הוילה מתרחק?

אמנם המשפחה הישראלית חולמת על בית עם גינה, אך מנתוני התחלות הבנייה וכן ממחירי הדיור המטפסים ניתן ללמוד שהיא דווקא מתרחקת מהחלום. רק 28% מהתחלות הבניה ב-2017 היו של בתים צמודי קרקע, זאת לעומת 45% בשנת 2007.
הסבר אפשרי לצניחה בבניית קוטג'ים הוא הביקוש למגורים במגדלים גם בפריפריה. מומחים מסבירים שהביקוש לדירות במגדלי מגורים עולה גם בשל עלותן הנמוכה ביחס לדירות צמודות קרקע.

חזרה אל יעו קבלני בניין בדרום

צמודי קרקע למכירה

החלום שלכם, מאז שאתם זוכרים את עצמכם, היה לגור בבית שיש בו גינה? עד היום תמיד גרתם בכל מיני דירות שכורות ואתם מרגישים שהמצב הכלכלי שלכם השתנה לאחרונה לטובה? אם כך, אין ספק שהגיע הזמן שתעשו משהו כדי להגשים את החלום הנושן הזה. בית קרקע למכירה זה כבר לא בשמיים כי יש היום לא מעט חברות בניה בדרום שבונות אינספור בתים פרטיים למכירה. לכן, אם אתם יכולים לפנות אל חברה כזאת ולבקש לראות מספר צמודי קרקע שהיא בנתה, למה שלא תעשו זאת? אומנם זה נכון שרכישת בית קרקע למכירה זו התחייבות כלכלית שתמיד תהיה גדולה, אך מצד שני, אנחנו חיים רק פעם אחת והחלומות שלנו נועדו כדי שנגשים אותם. 

איך בוחרים באיזה בית קרקע באמת כדאי להשקיע? 

האמת היא, שאם תפנו אל מספר חברות בניה בדרום, אתם תראו שכל חברה כזאת תוכל להציע לכם לא מעט בתים פרטיים למכירה. זה טוב ויפה שיש מגוון רחב של אפשרויות, אך זה גם עלול להיות מעט מבלבל. לכן כדאי שתחליטו מראש מה, פחות או יותר, אתם מחפשים, פשוט כי כך החיפוש יהיה מהיר יותר. האם אתם רוצים לראות רק צמודי קרקע גדולים במיוחד? או שאולי גם בית קטן עם חצר גדולה ולא בנויה זו אופציה? האם אתם רוצים לראות רק בית קרקע למכירה בעיר מסוים בדרום או שכל אזור הדרום פתוח בפניכם? בנוסף, כדאי גם להחליט מראש על כמה עומד התקציב שלכם. אין כל טעם ללכת ולראות צמודי קרקע גדולים במיוחד שהמחירים שלהם הרבה יותר מידי גבוהים עבורכם. 

 

האם צריך לפנות אל המומחים כדי לאתר את בית הקרקע המושלם עבורכם? 

רוצים שהחיפוש אחר בית הקרקע הנכון לכם יהיה מהיר יותר? לא מוכנים לבזבז את הזמן בחיפושים אינסופיים? או שאולי אתם חוששים שאם תחפשו לבד בית קרקע למכירה אתם עלולים לפספס הזדמנויות מעניינות? אם כך, דעו שאפשר להבין ללבכם. שוק הנדל"ן הינו שוק מאוד מאתגר להשקעה ולכן, אם אתם יכולים לקבל עזרה מהטובים ביותר, למה שלא תעשו זאת? פנו עוד היום אל חברת תיווך שתעזור לכם למצוא את בית החלומות שלכם, כי מה פתאום שתדחו את העניין? אם כל כך הרבה חברות בניה בדרום בונות אינספור בתים צמודי קרקע, אין ספק שתוכלו גם אתם, כמו אחרים, למצוא בית קרקע אחד שיתאים לכל מה שרציתם. 

סגירת תפריט