בנייני מגורים למכירה - כמה עולה הבנייה?

יש נושאים שעולים בשיחות סלון באופן קבוע, והשאלה כמה עולה לבנות בניין מגורים היא דוגמה מצוינת לכך. כל אחד יודע כמה פחות או יותר עולה דירה בפתח תקווה, וכמה היא תעלה בתל אביב, אבל כמה עולה הבנייה וכמה הקבלן ירוויח – זה כבר דיון אמוציונלי.
ריכזנו עבורכם נתונים שונים שיעזרו לכם להפגין בקיאות בדיון הבא על בנייני מגורים למכירה, וכמה עולה לבנות אותם.

בניית בניין מגורים - מה צריך לקחת בחשבון?

קודם כל, חשוב להבין שחישוב עלות בניית בניין מגורים למכירה מתחיל בבדיקת היתכנות. הבדיקה הזו נערכת במטרה להבין האם יהיה כדאי להקים את הבניין, כמה תעלה הבנייה, ומה בעצם יהיה הרווח הצפוי של הנוגעים בדבר.

בדיקת זכויות בנייה על ידי משרד מהנדסים
הבדיקה הראשונה תיערך על ידי משרד אדריכלים או מהנדסים. חשוב מאוד לבחור משרד הבקיא בזכויות הבנייה כדי לקבל מידע מדויק ונכון ככל האפשר. בחלק מהמקרים אפשר להיעזר גם בשמאי, אולם ההמלצה היא לקחת שמאי רק בשלב מתקדם יותר בפרויקט.
בדיקת עלויות המיסוי
יהיה עליכם להבין את עלויות המיסוי הצפויות. עלויות אלה כוללות מס שבח, היטל השבחה, מע"מ שירותי בנייה, מע"מ אפס ועוד. כדאי להיעזר ביועץ מס לענייני מקרקעין, אשר יידע לסייע לכם לתכנן את היבטי המס בצורה נכונה.
עלויות נלוות
לכל פרויקט יש את העלויות הנוספות שלו, כולל עלויות פיתוח, עלויות אדריכלות נוסף, יועצים שונים ועוד.
שיטת הבנייה
שיטת הבנייה וסוג הקבלן איתו תעבדו ישפיעו רבות על עלות הפרויקט. בנייני מגורים למכירה יכולים להיבנות בכמה שיטות, וחלק מהן נחשבות לחסכוניות במיוחד. חשוב לבחור קבלן שנוקט בשיטות עדכניות ובטיחותיות.
מיקום הפרויקט
לא דומה בניין מגורים למכירה בחדרה, לבית פרטי בצפון תל אביב. המיקום של הפרויקט משפיע רבות על המחיר, וגם על כדאיות הבנייה. לכן תמצאו בנווה צדק בניינים שבוצעו בהן עבודות שימור יקרות מאוד, צורת בנייה שלא תהיה משתלמת בשום צורה עבור בניין בבית שאן.
סקר שוק והערכת שווי הנכס העתידי
הבדיקה הזו נועדה לבדוק כמה בעצם תרוויחו. מחקר השוק יתבסס על בנייני מגורים אחרים המוצעים למכירה באזור, וכן על נתוני ההשכרה בסביבה.

אז כמה עולה לבנות בנייני מגורים למכירה?

חישוב עלות בניין מגורים למכירה הוא לא מדע מדויק, אלא נגזרת של משתנים רבים. עם שקלול כלל הנתונים ניתן להגיע לאומדן קרוב לאמת, שיהיה מבוסס על עלויות הבנייה למ"ר – על סמך היקף הפרויקט במ"ר, אדריכלות הפרויקט, המיקום של הפרויקט ועוד.

חזרה אל דף הבית יעו בנייה והשקעות בע"מ

סגירת תפריט