בנייה ציבורית עם י.ע.ו

אנו מבצעים שיתופי פעולה עם קבלנים, רשויות וגופים שונים ומבצעים בנייה ציבורית מכל הסוגים. במהלך 32 שנות פעילותינו צברנו ניסיון רב בבניית מבני ציבור שונים, כולל בתי כנסת, תחנות דלק, מעונות יום, בתי ספר, מקבצי דיור ומבנים ייחודיים.

מהי בנייה ציבורית?

אם בנייה היא תהליך הקמתו של מבנה, הרי שבנייה ציבורית היא למעשה הליך בנייתו של מבנה ציבור. בנייתו של מבנה ציבורי מתחילה כיוזמה של הממשלה, המוסדות הלאומיים, הרשות המקומית או של גוף או מנגנון ציבורי אחר. כך לדוגמה, בית כנסת בישוב עשוי להיבנות על בסיס יוזמה של התושבים, או על בסיס יוזמה של המועצה המקומית. 

בדומה להליך בנייתו של מבנה פרטי, גם בנייה ציבורית מתחילה בשלב התכנון, שמתבצע על ידי אדריכל אשר מגבש תוכנית מסודרת למבנה המתוכנן. 

יחד עם זאת, חשוב להבין שקיימים הבדלים רבים בין בנייה פרטית לציבורית, והם נוגעים להיבטים מגוונים, כמו בחירת הגורמים המתכננים ובחירתו של הגורם המבצע בפועל.

מלבד סוג הבנייה ואופי בחירת הקבלן, בנייה ציבורית נבדלת מהבנייה הפרטית גם בסוגי המערכות שיש להתקין בה. כאשר בונים מבני ציבור יש חובה להציב בהן מערכות שונות, כמו מערכת כיבוי אש, כיוון שלמקים המבנה יש אחריות ציבורית כלפי האנשים שיבקרו בו בעתיד.

עניין מעניין נוסף הנוגע למבני ציבור הוא טקס הנחת אבן הפינה. בבנייתו של מבנה ציבורי, ישנה התעניינות בבנייה. לכן, מקובל לקיים טקס הנחת אבן פינה, לפחות כאשר מדובר בבנייה ציבורית של מבנה בעל חשיבות. בדרך כלל בטקס זה תתבצע יציקת הבטון הראשונה ליסודות התת קרקעיים של הבניין.

"קבוצת יעו חברה לבנייה ופיתוח בע"מ" מתמחה בביצוע עבודות בנייה ציבורית בכל אזור הדרום. במהלך שנות פעילותינו ביצענו פרויקטים רבים בהצלחה מוכחת עבור לקוחות מגוונים. נשמח לעמוד לצידכם ולבצע עבורכם פרויקט מכל סוג, בסטנדרט בניה גבוה ואיכות יוצאת דופן.

סגירת תפריט